Контактні телефони:

+38 (050) 556-82-05

+38 (050) 738-05-41

+38 (099) 121-70-05

СІЛЬСЬКИЙ ТУРИЗМ – ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК СІЛЬСЬКОГО РОЗВИТКУ

Українське село, яке завжди відігравало особливу роль у житті українського суспільства, на сьогодні зазнало значних матеріальних і демографічних втрат.Якщо невідкладно не вжити заходів на підтримку сільського розвитку на сталій основі (насамперед шляхом диверсифікації економіки, зайнятості та доходів населення), демографічна і поселенська криза може охопити до 48-50% загальної кількості районів. Ситуація із зайнятістю та можливостями працевлаштування на селі оцінюється як катастрофічна. Саме лише сільськогосподарське виробництво та зайнятість в аграрному секторі не в змозі забезпечити належний рівень доходів як основи якісних умов життя селян.

 

 У зв’язку з цим існує об’єктивна необхідність диверсифікації сільської економіки, зокрема, на основі обрання особистими селянськими господарствами нового для сільського господарства стратегічного напряму розвитку – диверсифікації своєї діяльності, яка не потребує значних капіталовкладень ззовні, зокрема – державних, але гарантує отримання високих кінцевих результатів як для приватного сектору економіки, так і для суспільства в особі держави.

   Класичним прикладом тут може бути сільський зелений туризм, у якому людські, матеріальні, земельні ресурси особистих селянських господарств, вироблена в них продукція використовуються для надання послуг із розміщення, харчування й інших форм обслуговування туристів і відпочиваючих.

   Мета круглого столу – обговорити актуальні питання подальшого розвитку сільського зеленого туризму в контексті  Проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму», реєстр. № 2530а та Проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування наданих послуг у сфері зеленого туризму», реєстр. № 2529а.

На зустріч запрошені: народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Міністерства доходів та зборів України, Міністерства аграрної політики та продовольства, Державного агентства України з туризму та курортів, представники громадських організацій, власники особистих селянських господарств.

   Організатори круглого столу:

Підкомітет з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму

ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні»