Слово стосове. Роз'яснення.

До тих пір, доки молодь з молоком матері та від старшини буде всотувати несприйняття зверхності над собою і в собі, в Роду, до тих пір рій Родів скупи Вкраїнської буде взмозі захистити мазкою братчіковою землю свою на користь свою.

Збережемо край свій Звичаєм, один-одного – обичаєм.

 

 

Пояснення СЛОВА СТОСОВОГО:

Стос - кипа, куча, щось складене по порядку, поленница-паляница (рос.)
Стосовний - відповідний, той що відноситься
Стосовно - відносно
Застосований - використанний до чогось
Пристосований - той що до чогось призвичаєвся, звик, став частиною цілого

Стос - щось організоване, согласоване, те що знаходиться у певному порядку, відповідне, призвичаєне, використане.

" До тих пір, доки молодь з молоком матері " - першу інформацію в своєму житті кожна людина отримує від молока матері. Воно формує імунітет, допомогає призвичаїтись молодому організму до оточуючої середи. Крім того саме в період годування молоком людина сприймає найбільше інформації від світу, мозок працює максимально на запам'ятовування та навчання, бо це забезпечує подальше виживання та пристосовуванність людини.

" та від старшини " - зазвичай науку давали не тільки батьки. Крім рідних були ще й хрещені. У козаків роль хрещеного батька виконував найближчий друг і побратим,  який був перевірений в боях. Старшина давала як правило військову науку. Бо там де батьки жаліли своїх дітей і були м'якшими ніж треба їх поправляв хрещений батько.

" несприйняття зверхності над собою " - не дозволяти комусь ставити себе вищим за себе. Не бути рабом!

" і в собі, " - не дозволяти собі ставати вищим за когось, сприймати всіх рівними собі і прагнути до навчання продовж всього життя.

" В РОДУ " - не дозволяти своєму родові, тобто сім'ї, бути зверхніми, вчити поважати людей.

" до тих пір рій Родів скупи Вкраїнської " - тоді, виконуючи умову (а саме не бути зверхнім, та не дозволяючи бути зверхнім над собою) всі роди (сім'ї) що утворюють у купі Україну, український народ...

" буде взмозі захистити мазкою братчіковою " - зможе захистити кровью (мазкою) українців (братів не по крові, а за ідеєю) " землю свою на користь свою".

" Збережемо край свій Звичаєм, один-одного – обичаєм. "

Звичаї та обичаї - це те що ідентифікує націю як окрему ланку світового суспільства. Вони формуються продовж довгого періода часу завдяки історично обумовленим умовам проживання і міцно укорінюються у звичному житті. Тонка відмінність звичая і обичая полягає в тому, що звичаї відносяться до більш битових питань, таких як національний одяг, страви, пісні тощо. До обичаїв відносяться духовні та сакральні аспекти життя, такі як віра, обрядовість, бойові мистецтва, лікувальні практики.

 

Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Скачать шаблон joomla 3.4.x.